SKF Omega Rzepin

Spływ kajakowy rzeką Pliszką: odcinek Drzewce-Gądków Wielki

2011-06-12-splyw kajakowy PliszkaTegoroczny sezon rozpoczęliśmy "łatwym" odcinkiem Pliszki od Drzewiec do Gądkowa Wielkiego. Piszę łatwym, bo taki miał być w założeniu, wszak wszyscy wprawni kajakarze stwierdzili, że wiosną ten odcinek nie będzie jeszcze mocno zarośnięty a wysoki poziom wody ułatwi zadanie. Rzeczywistość okazała się mniej łagodna szczególnie dla nowicjuszy.

Duża ilość przepraw i niekończące się "jezioro śmierci" (tak okrzyknęli je co niektórzy uczestnicy z uwagi na specyficzne ukształtowanie zarośli, niczym w labiryncie) dały o sobie znać tak, że wszyscy z upragnieniem wyglądali planowanego postoju. Na szczęście pogoda była wręcz idealna, nie za gorąco, bez opadów a słońce przygrzewało jedynie w czasie pokonywania zalesionych odcinków rzeki.

Wreszcie dotarliśmy na umówione z organizatorem (tu podziękowania dla organizatora spływu: Ryszarda Polowczyka) miejsce postoju. Tam ognisko, kiełbaski i podliczanie strat. Niestety kilka osób podjęło decyzję o zakończeniu spływu na tym etapie. Pozostali ruszyli w dalszą trasę. Ku miłemu zaskoczeniu kolejny etap okazał się dużo łagodniejszy i bardzo malowniczy. Z przyjemnością, choć mocno zmęczeni 8-godzinną wyprawą, dotarliśmy do mety. Mimo niepewności o nasz stan fizyczny w najbliższych dniach, już uzgodniliśmy datę i miejsce kolejnego spływu: za dwa trzy tygodnie tj. 26 czerwca 3 lipca na tej samej rzece na odcinku od Gądkowa Wielkiego do Sądowa.

Do zobaczenia za trzy tygodnie.

 

Zapraszam na fotorelację ze spływu.>>>