SKF Omega Rzepin

Omega w kajaku - spływ rzeką Pliszką

2009-09-06-omega w kajakuPo raz pierwszy jako Omega mieliśmy okazję spróbować swoich sił w zmaganiach z niemalże dziewiczą przyrodą.
Kajaki zamoczyliśmy w rzece co Pliszką zwie się, na wysokości Gądkowa Wielkiego. Spływ podzielony na dwa etapy a pomiędzy nimi przerwa na ognisko i małe co nieco. Pierwszy etap bardziej rekreacyjny, chociaż i tu niektórzy uczestnicy zaznali bliższego kontaktu z wodą.

 

Drugi zdecydowanie bardziej wyczerpujący, naznaczony licznymi przeprawami i mieliznami ale za to jeszcze bardziej malowniczy niż pierwszy. Ten etap na "sucho" przeżyła tylko jedna obsada kajaka, jak tego dokonali nie mam pojęcia. Cała reszta mogła rozkoszować się wrześniową kąpielą w rzece. Spływ zakończyliśmy w miejscowości Sądów po ok 14 km.
Wrażenia niezapomniane, świetny sposób na relaks, aż trudno uwierzyć, że takie atrakcje mamy na miejscu w Rzepinie, wystarczy tylko grupa chętnych i wolny termin u organizatora spływów (Pana Polowczyka). Gorąco zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tej formy aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą.