SKF Omega Rzepin

Rekreacja

Spływ kajakowy z udziałem dzieci

2012-08-26-splyw z dziecmiTo już coroczna tradycja - na zakończenie sezonu razem z dziećmi pokonujemy wodny szlak. Tym razem spływ trwał nieco dłużej ok. 3 godzin, bo i nasze dzieci coraz bardziej wprawione w posługiwaniu się wiosłem. Spływ zakończyliśmy przy jeziorze Wielickim wspólnym ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy z udziałem dzieci

Spływy kajakowe w sezonie 2012

2012-07-28-splyw obra

To już kolejny sezon naszego wspólnego pływania kajakami po okolicznych rzekach. Oprócz znanych nam już odcinków Ilanki i Pliszki w tym roku postanowiliśmy spróbować swoich sił na sąsiednich wodach.

 

 

Czytaj więcej: Spływy kajakowe w sezonie 2012

Obra - drugi etap

2012-08-18-obra 2

Zapraszam na fotorelację z drugiego etapu spływu kajakowego przepiękną rzeką Obrą. Zdjęcia autorstwa MK.

Czytaj więcej: Obra - drugi etap

Spływ kajakowy rzeką Ilanką, odcinek: Maczków-Świecko

2011-09-04-splyw kajakowy

Na ten odcinek Ilanki z Maczkowa do Świecka uzbroiliśmy się w ręczne piły i maczety, gdyż było wielką niewiadomą co nas spotka na tym etapie, bowiem ten odcinek rzeki mało kto do tej pory przemierzał kajakiem. Początkowo, ku naszemu zaskoczeniu nie było wcale tak ekstremalnie. Dopłynięcie do dawnej wytwórni papieru przebiegło bez żadnych problemów. Po krótkim odpoczynku ruszamy dalej i tu miłe zaskoczenie...

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Ilanką, odcinek: Maczków-Świecko

Spływ kajakowy z udziałem dzieci

2011-08-28-splyw kajakowy z dziecmiPodobnie jak w poprzednim roku tak i w tym zaprosiliśmy nasze dzieci do wspólnego pływania kajakami. Choć młodzi i niewiele wystają  ponad kajak, to już dużo w nich odwagi i siły do pływania. Przygotowaliśmy dla nich specjalny "czytaj lżejszy" odcinek do pokonania i co niektórzy odczuwali niedosyt. Ok, następnym razem dodamy jeszcze odpowiedni wodospad do przepłynięcia. Spływ zakończyliśmy przy jeziorze Wielickim wspólnym ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy z udziałem dzieci

Spływ kajakowy rzeką Ilanką, odcinek: Rzepin-Maczków

2011-08-21-splyw kajakowy

Zgodnie z planem na ten sezon, czyli przepłynięcia od źródła do samego ujścia naszych dwóch lokalnych rzek Pliszki i Ilanki, przystąpiliśmy do kolejnego etapu. Tym razem nasz spływ rozpoczęliśmy w Rzepinie na rzece Ilance, by po kilku godzinach zakończyć w Maczkowie. Ten odcinek mieliśmy okazję już raz pokonać w ubiegłym roku ale przy niższym poziomie wody i słabym nurcie. Obecnie woda znacznie wezbrała, przez co liczne wodospady, które musieliśmy pokonać, zyskały na atrakcyjności.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Ilanką, odcinek: Rzepin-Maczków

Spływ kajakowy rzeką Ilanką, odcinek: Bobrówko-Rzepin

2011-08-07-splyw kajakowy

W minioną niedzielę rozpoczęliśmy cykl spływów kajakowych rzeką Ilanką. Pierwszy etap z Bobrówka do Rzepina. Odcinek bardzo malowniczy, naznaczony licznymi tamami ułożonymi przez "przyjazne" bobry, pięknymi konarami drzew wystającymi wprost z rzeki ale też w wielu miejscach mocno porośnięty bujną roślinnością utrudniając przeprawę (momentami nie było widać koryta rzeki).

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Ilanką, odcinek: Bobrówko-Rzepin

Spływ kajakowy rzeką Pliszką, odcinek: Sądów-Urad

2011-07-24-splyw kajakowyTo już ostatni spływ w tym roku rzeką Pliszką. Płynęliśmy jej dolnym biegiem na odcinku od Sądowa do Uradu i troszkę dalej aż do samego ujścia do Odry. Następny spływ za dwa tygodnie ale już naszą rzeką Ilanką. Zapraszamy.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Pliszką, odcinek: Sądów-Urad

Spływ kajakowy rzeką Pliszką, odcinek: Gądków Wielki - Sądów

2011-07-10-splyw PliszkaDługo oczekiwany spływ Pliską na odcinku od Gądkowa Wielkiego do Sądowa, odwołany w zeszłym tygodniu z powodu złych warunków pogodowych, tym razem odbył się bez żadnych przeszkód. 29 zapaleńców zameldowało się na starcie i tyle samo dotarło do mety, chociaż łatwo nie było. Pogoda przepiękna, woda aż za ciepła, więc co niektórzy skorzystali z okazji na kąpiel w jeziorze Wielickim.

 

 

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Pliszką, odcinek: Gądków Wielki - Sądów

Spływ kajakowy rzeką Pliszką: odcinek Drzewce-Gądków Wielki

2011-06-12-splyw kajakowy PliszkaTegoroczny sezon rozpoczęliśmy "łatwym" odcinkiem Pliszki od Drzewiec do Gądkowa Wielkiego. Piszę łatwym, bo taki miał być w założeniu, wszak wszyscy wprawni kajakarze stwierdzili, że wiosną ten odcinek nie będzie jeszcze mocno zarośnięty a wysoki poziom wody ułatwi zadanie. Rzeczywistość okazała się mniej łagodna szczególnie dla nowicjuszy.

Czytaj więcej: Spływ kajakowy rzeką Pliszką: odcinek Drzewce-Gądków Wielki

Omega w kajaku - spływ rzeką Pliszką

2009-09-06-omega w kajakuPo raz pierwszy jako Omega mieliśmy okazję spróbować swoich sił w zmaganiach z niemalże dziewiczą przyrodą.
Kajaki zamoczyliśmy w rzece co Pliszką zwie się, na wysokości Gądkowa Wielkiego. Spływ podzielony na dwa etapy a pomiędzy nimi przerwa na ognisko i małe co nieco. Pierwszy etap bardziej rekreacyjny, chociaż i tu niektórzy uczestnicy zaznali bliższego kontaktu z wodą.

Czytaj więcej: Omega w kajaku - spływ rzeką Pliszką