SKF Omega Rzepin

Zakończenie IX edycji RLK sezon 2014/2015

2015-04-20-RLK

Po czteromiesięcznych zmaganiach zakończyliśmy rozgrywki IX edycji Rzepińskiej Ligi Koszykówki prowadzone przez SKF Omega oraz ZSO Rzepin. W tym sezonie kolejny raz rywalizowały lokalne zespoły: Liceum Rzepin, Gimnazjum Rzepin, SKF Omega Rzepin, Technikum Leśne Starościn oraz goście z UKS Lotnik Słubice. System rozgrywek przewidywał mecze "każdy z każdym", by po dziesięciu kolejkach wyłonić mistrzów koszykówki w naszym regionie. 

I tym razem byliśmy "bardzo gościnni" oddając pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji koszykarzom ze Słubic.

UKS Lotnik, to zespół bardzo doświadczonych zawodników, którzy w każdym spotkaniu wykazywali bardzo dobre zgranie i świetną skuteczność. Praktycznie tylko w meczu z LO Rzepin walka była bardzo zacięta i do końca trzymała w dużym napięciu lecz doświadczenie było po stronie słubiczan, którzy ostatecznie zwyciężyli.
Pozostałe spotkania reszty uczestników były również zacięte, gdzie nasza młodzież stawiała twarde warunki koszykarzom z Omegi, lecz i ten zespól okazał się bardziej doświadczony i nie pozwolił się ograć.

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Lotnik
2. SKF Omega Rzepin
3. Liceum Ogólnokształcące Rzepin
4. Technikum Leśne Starościn
5. Gimnazjum Rzepin

Najskuteczniejsi:
Marcin Kiedrowicz /ULS Lotnik/ – 94 pkt.
Marcin Tańczak /ULS Lotnik/ – 83
Mariusz Sadowski /Omega/ – 62
Damian Garczyk /ULS Lotnik/ – 61
Łukasz Płaza /Liceum/ – 59
Przemysław Burdziński /Liceum/ – 53
Przemysław Galus /Technikum/ – 45
Łukasz Koncur /Technikum / – 41
Marika Sadowska /Omega/ – 28

Podczas uroczystego podsumowania rozgrywek wręczono wszystkim uczestniczącym zespołom okazałe puchary oraz wyróżniono statuetkami najskuteczniejszych zawodników: Marcin Kiedrowicz (UKS Lotnik) i Marika Sadowska (Omega).

Sądzimy, że cel rozgrywek został osiągnięty, gdyż zamiarem organizatorów była popularyzacja koszykówki w lokalnym środowisku, zdrowa sportowa rywalizacja oraz integracja młodzieży ze starszymi zawodnikami. Młodzi koszykarze poprzez konfrontację ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami mogli podpatrywać ich sposób gry oraz poprawić swoje umiejętności.

Autor: współorganizator - Krzysztof Didyk

Zapraszam na fotorelację z RLK>>>

Wyniki rozgrywek Rzepińskiej Ligi Koszykówki – 2014/2015

 

Nazwa zespołu

 

Omega

 

 

Liceum

 

Technikum

Starościn

UKS Lotnik

 

Gimnazjum

 

 

Mecze

 

 

Punkty

 

Kosze

 

Miejsce

 

 

Omega

 

 

63:55

65:34

28:67

60:38

4

7

216:194

  II

 

Liceum

Rzepin

 

55:63

57:47

45:53

87:17

4

6

244:180

III

 

Technikum

Starościn

 

34:65

47:57

17:96

55:26

4

5

153:244

IV

 

UKS Lotnik

Słubice

 

67:28

53:45

96:17

66:16

4

8

282:106

I

 

Gimnazjum

 

38:60

17:87

26:55

16:66

4

4

97:268

V

 

1 kolejka  12 styczeń  2015           

Liceum  –  Gimnazjum   87:17 (18:8; 20:4; 25:6; 24:5)

Punkty zdobyli: P. Burdziński – 18, A. Sadowski – 16, L. Owadiuk – 14, Ł. Płaza – 13,

W. Czerniecki – 12, Łagowski – 12, M. Kowalik – 2; W. Owadiuk – 13, B. Jurkiewicz – 2,

S. Jakubczak – 2

                                                                                         

2 kolejka  19 styczeń 2015

UKS Lotnik  – Technikum  96:17 (19:2; 20:7; 27:4; 30:4)

Punkty zdobyli: M. Kiedrowicz – 31, M. Tańczak – 26, D. Garczyk – 15, B. Zarzycki – 14,

B. Lisik – 10; M. Grzeszczyk – 8, Ł. Koncur – 5, M. Księżuk – 2, G. Jenerowicz – 2

3 kolejka 26 styczeń 2015

Liceum  –  Omega    55:63  (12:18; 11:17; 11:6; 13:13; 8:9)

Punkty zdobyli: Ł.Płaza – 24, P. Burdziński – 17, J. Łagowski – 7, J. Didyk – 3,

W. Czerniecki – 2, A. Sadowski – 2; M. Sadowski – 23, M. Kochanowski – 14,

M. Matusiak – 10, R. Łagowski – 6, K. Krakowiak – 6, M. Sadowska – 2, K. Sadowski – 2

4 kolejka  02 luty 2015

Technikum  –  Gimnazjum  55:26  (18:10; 15:6; 6:5; 15:5)

Punkty zdobyli: M. Grzeszczyk – 21, P. Galus – 16, M. Księżuk – 12, K. Szeląg – 4,

G. Jenerowicz – 2; W. Owadiuk – 11, B. Jurkiewicz – 6, S. Jakubczak – 4, A. Biały – 3,

W. Czak – 2

5 kolejka  09 luty 2015

Omega – UKS Lotnik   28:67   (4:19; 4:15; 6:16; 14:17)

Punkty zdobyli: P. Jarosik – 12, M. Matusiak – 6, M. Sadowska – 6, M. Sadowski 4;

M. Kiedrowicz – 24, M. Tańczyk – 19, D. Garczyk – 12, B. Zarzycki – 12

6 kolejka  02 marzec 2015

Technikum – Liceum    47:57  (14:12; 10:12;12:11; 11:22)

Punkty zdobyli: Ł. Koncur – 22, P. Galus – 19, K. Szeląg – 4, G. Jenakowicz – 2; Ł. Płaza – 14, P. Burdziński – 13,  J. Łagowski – 8, W. Czerniecki – 8, A. Sadowski – 6, L. Owadiuk – 6, I. Borkowska – 2, M. Kowalik – 2

  

7 kolejka  16 marzec 2015

Omega – Technikum    65:34  (11:8; 12:4; 22:14; 20:8)

Punkty zdobyli: M. Sadowski – 20, T. Nowak – 17, M. Matusiak – 16, M. Sadowska – 8, P. Jarosik – 4; Ł. Koncur – 14, P. Galus – 10, . Księżuk – 8, M. Grzeszczyk – 2

8 kolejka  23 marzec 2015

Gimnazjum – Omega    38:60   (12:11; 8:16; 9:14; 9:19)

Punkty zdobyli: S. Jakubczak – 12, A. Biały – 10, W. Czak – 8, W. Owadiuk – 4,

B. Jurkiewicz – 2, M. Kowalczyk – 2; M. Sadowski – 15, P. Jarosik – 14, K. Sadowski – 12, M. Sadowska – 9,  R. Łagowski – 4, M. Matusiak – 4, W. Przyłucki – 2

9 kolejka  13 kwietnia 2015

Liceum  – UKS Lotnik   45:53   (7:11; 11:13; 9:19; 18:10)

Punkty zdobyli: J. Didyk – 12, J. Łagowski – 8, L. Owadiuk – 7, Ł. Płaza – 7, P. Burdziński – 5, W. Czerniecki – 2, A. Sadowski – 2, I. Borkowska – 2; D. Garczyk – 20, M. Kiedrowicz – 18, M. Tańczak – 13, Smorawiński – 2

10 kolejka  20 kwietnia 2015

Gimnazjum – UKS Lotnik    16:66   (6:6; 0:18; 4:16; 6:26)

Punkty zdobyli: E. Dudzińska – 2, A. Biały – 2, B. Jurkiewicz – 4, W. Owadiuk – 8; M. Tańczak – 25, M. Kiedrowicz – 21, D. Garczyk – 14, NN – 6